Kela Ferrum Patelnia żeliwna 24 cm

Żeliwna patelnia Ferrum niemieckiej marki Kela jest przydatnym akcesorium kuchennym dla każdego gospodarstwa domowego, bo tylko na żeliwnym naczyniu uda Ci się smażyć potrawy wymagające użycia bardzo wysokiej temperatury. Ciężka żeliwna patelnia z racji swojej masy powoli i równomiernie się rozgrzewa co zapewnia idealne warunki do przygotowywania np. naleśników. 

Patelnia jest przystosowana dla wszystkich źródeł ciepła, w tym także do pieca/grilla/piekarnika do 360 stopni St C. 

Przed pierwszym użyciem, należy patelnię żeliwną zahartować (czasem tą czynność nazywa się też wypalaniem). W tym wypadku najlepiej sprawdzą się obierki z zmienników gotowane długo w niewielkiej ilości wody bezpośrednio w patelni, tak by zaczęły się przypalać. Po przypaleniu obierków, zrzucamy je z patelni, płuczemy patelnię przy użyciu ciepłej wody, a następnie wcieramy w nią olej ręcznikiem. Można też użyć do hartowania oleju i umieścić patelnię w piekarniku.

Przebarwienia na patelni żeliwnej są całkowicie normalne i nie w tym wypadku powodu do reklamacji. Czyszczenie patelni jest łatwe - wystarczy zmyć wodą, wysuszyć i nasmarować lekko olejem. Ze względu na materiał i brak powłoki antykorozyjnej, nie powinno się myć naczynia przy użyciu detergentów, lub w zmywarce.

Seria: Ferrum
Materiał: Stal
Wysokość: 4 cm
Średnica: 24 cm

Numer katalogowy: KE-11616

Producent: Kela

Seria: Kela Ferrum Eisen

Cena: 199,90 zł

Koszty dostawy:
15 zł przy płatności przelewem
20 zł przy płatności gotówką przy odbiorze

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij