Filiżanki z podwójną ścianką, poza fajnym efektem wizualnym „zawieszonej w powietrzu” kawy mają też swoją praktyczną stronę. Ich izolacja termiczna jest skonstruowana tak samo jak w stalowych termosach. Pomiędzy ściankami znajduje się pusta przestrzeń utrudniająca przepływ ciepła lub zimna, w zależności od typu napoju.

Dziś przedstawię Wam nowe filiżanki z podwójną ścianką brytyjskiej marki pochodzącej z miasta Bristol - Judge Cookware, które możecie oczywiście u nas zakupić – Filiżanki z podwójną ścinką. Wszystkie filiżanki Judge z podwójną ścianką / izolowane termicznie, pakowane są w ładne kartoniki po 2szt i wydają się świetną propozycją na prezent.

Po zaparzeniu kawy, (na potrzeby testu użyłem cappuccino typu instant „wystarczy dolać wody” - za co Was przepraszam) filiżanka nie nagrzewa się na zewnątrz. Po upływie pięciu minut zewnętrza powierzchnia dalej była w temperaturze otoczenia, czyli chłodna, można było trzymać filiżankę w dłoni (bez użycia uszka) bez żadnej nieprzyjemności. Mimo, że całość parzenia i konsumpcji odbywała się na zewnątrz, to po upływie wspominanego czasu, napój nadal pozostawał gorący. Według zapewnień zawartych na opakowaniu temperatura po zaparzeniu powinna kształtować się następująco po 1 minucie 90 St C; po 3 minutach 83 St C; po 5 minutach 78 St C, - przy założeniu, że z czajnika nalejemy wodę o temperaturze 99 St C.

Jedynym słowem polecam, oprócz filiżanek, w ofercie Judge znajdźcie jeszcze Filiżanki do latte 330ml które są wizualnie sporo wyższe od tych do cappuccino, szklanki termiczne 330ml, które sprawdzą się przy serwowaniu zimnych napojów, oraz zestawy do mocniejszych trunków, czyli klasyczne niskie szklanki do whiskey z podwójną ścianką.